Home Patron Hymn Kadra Historia Absolwenci Sport Kontakt

1. Zajęcia pierwsze:

"Zapoznanie z Koziołkiem Biznesmenem", czyli "Poznajmy się"

2. Zajęcia drugie

Trudne słowo "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ"

Na drugim spotkaniu uczniowie z klasy 1c i 3d poznały trudne słowo PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ... Same też mogły wykazać się kreatywnością tworząc "coś z niczego", czyli bawić się w wielkie tworzenie swoich wynalazków czy zabawek ze zbędnych opakowań.

Mnóstwo pomysłów i dobrej zabawy.

3. Zajęcia trzecie

"Moja pasja, talent"

Za nami kolejne zajęcia projektu "Przedsiębiorcze dzieciaki", tym razem o tematyce "Nasze pasje i talenty". Okazuje się, że uczniowie z klasy 1c i klasy 3d mają mnóstwo talentów, pasji i zainteresowań, które chętnie zaprezentowali swoim kolegom. Dzieci tańczyły, śpiewały, malowały, recytowały, pokazywały swoje kolekcje i różne sztuczki. Dodatkową atrakcją dla wszystkich były odwiedziny Koziołka Biznesmena.

4. Zajęcia czwarte

"Wizyta w firmie"

Dzieciaki z 1c uczestniczyły w niezwykłych warsztatach w placówce Narodowego Banku Polskiego, gdzie poznały historię i znaczenie pieniędzy.

Uczyły się sztuki negocjacji i handlu, a także zobaczyły wiele interesujących prezentacji.

W ramach projektu "Przedsiębiorcze dzieciaki" dzieci z klasy 3d spotkała nie lada atrakcja - zaproszenie słynnej fabryki makaronów, płatków, mąki czy paluszków LUBELLA.

Dla wszystkich było to niezwykłe wydarzenie - fabryka poraziła nas swoją wielkością i nowoczesnością.

Dzieci mogły wysłuchać historii firmy, ale także zwiedzić hale produkcyjne i magazyny. Oczywiście ogromną atrakcją było spróbowanie świeżych, prosto z linii produkcyjnej chrupek śniadaniowych. Przepyszna wyprawa do wielkiego świata przemysłu. Przedsiębiorcze dzieciaki z 3d wróciły zachwycone!

23 kwietnia 2018 r. młodzi biznesmeni z klasy 3d w ramach projektu "Przedsiębiorcze Dzieciaki" zwiedziły siedzibę Narodowego Banku Polskiego. Dzieci poznały historię pieniądza, widziały prawdziwy sejf, poznały banknoty i monety - ich wartość, budulec, nominał (ale też dodatkowe zabezpieczenia).

Dzieci brały także udział w zabawie dydaktycznej (od handlu wymiennego po handel współczesny - czyli jest podaż i popyt...). Bardzo pouczające, ciekawe i inspirujące spotkanie ze światem finansów.